piątek, 23 marca 2012

Samsung Galaxy S III - domysły i plotki

Po ostatniej premierze nowego produktu od firmy z Cupertino - New iPad - Samsung nie wykonał żadnego kroku w celu ukazania rąbka tajemnicy o jego flagowej serii Galaxy S i nowym modelu z dopiskiem III.
Przedostatnia koncepcja nowego modelu...
Najwięcej kontrowersji wywołała relacja z Samsung CES 2012 Press Conference, w której to przypadkowo został użyty nieznany dotąd z wyglądu smartfon. Można go zobaczyć od 7:10.Czy tak może wyglądać nowy smartfon? Nie wiadomo. W sieci można spotkać także inne liczne grafiki prezentujące różne odmiany nowego designu. Na pewno wiadomo jedno, smartfon ma być cieńszy, lżejszy i z większym ekranem.


Najnowszy projekt nowego modelu


Sprawa specyfikacji
Inne kontrowersje budzi sprawa specyfikacji nowego modelu. Występują jej różne warianty, ale wszystkie jednogłośnie mówią przede wszystkim o większym ekranie i rozdzielczości. Spekulacje podają informacje o ekranie z przekątną 4,6 " - 4,8 " cala. Rozdzielczość miałaby wynosić pełne Full HD - 1920 x 1080 pikseli. Wtedy to smartfon miałby o wiele więcej wspólnego z Galaxy Note aniżeli z poprzednikami. 

Specyfikacja
  • system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich;
  • ekran 4,6 " - 4,8 " cala o rozdzielczości 1920x1080; 
  • procesor cztero-rdzeniowy 1,5 Ghz Exynos;
  • Dwie kamery: przednia 2 Mpix, tylna 8 Mpix;
  • Obsługa LTE;
  • Ceramiczna obudowa


Osobną sprawą jest zastosowany procesor. Jeden z dyrektorów Samsunga nieoficjalnie potwierdził iż smartfon zostanie wyposażony w cztero-rdzeniowy, wykonany w 
32-nanometrowym procesie produkcyjnym procesor Exynos. Miałby on wykorzystywać architekturę Cortex-A9 lub, co mało prawdopodobne, Cortex-A15. Taktowanie miałoby wynosić 1,5 Ghz.

A jak Wy widzicie nowy model? Czy podobają Wam się nowe koncepcje?

1 komentarz:

Jeżeli przeczytałeś wpis, zostaw komentarz. W ten sposób pokazujesz mi, że mam po co pisać i ktoś to czyta. Bardzo dziękuje.