czwartek, 31 maja 2012

"New" iPhone 5 - przecieki i plotkiPo ostatniej premierze nowego produktu Apple - New iPad - wieści na temat firmy z pod znaku nadgryzionego jabłuszka ucichły. Ta sytuacja może się zmienić pod wpływem przecieków dotyczących najbardziej rozpoznawalnego urządzenia tej o to firmy -  iPhone'a, tym razem w wersji 5. Do sieci wyciekły wiarygodne zdjęcia najprawdopodobniej przedstawiające realny ekran oraz tył obudowy smartfona od Apple.Jak donosi wiele portali z kraju i zagranicy zdjęcia naprawdę mogą przedstawiać prototyp nowego iPhone'a. Oczywiście najprawdopodobniej jest to próbka inżynieryjna, która nie trafi do sprzedaży w takiej formie. Smartfon może zostać wyposażony w 3,99 calowy ekran Retina pracujący w rozdzielczości 1136 x 640 px. Takie posunięcie jest podyktowane naciskami fanów jak i konkurencji, iPhone'owi często zarzucało się zbyt mały ekran. Główny panel także nie został specjalnie zmodernizowany, lecz to można zaliczyć na plus - minimalizm w postaci jednego przycisku to klasyk. Najbardziej w oczy rzucają się minimalnie szerokie rami wokół ekranu. Obudowa prototypu została wykonana z aluminium w dwóch kolorach - białym i czarnym. Inne poważniejsze zmiany dotknęły gniazda słuchawkowego Mini-Jack, które to zostało przeniesione na dół obudowy.

Będąc już w temacie domysłów nad wyglądem nowego iPhone'a warto także przytoczyć kilka innych koncepcji budowy smartfona. Są to zdjęcia czysto hipotetyczne, nie mające nic wspólnego z oficjalny wyglądem telefonu. Spośród setek projektów znalezionych w sieci - od modeli z ekranem bez ramek po konstrukcje z wysuwaną klawiaturą qwerty - wybrałem takie, które według mnie w realny sposób odzwierciedlają przypuszczenia dotyczące konstrukcji smartfona i wyglądają w miarę przyjemnie dla oka (przynajmniej dla mnie ;).


A jak Wy chcielibyście widzieć nowego iPhone'a? Wolelibyście mieć większy ekran czy lepszy software? Komentujcie.

1 komentarz:

  1. kupiła bum ale niwiem jaka cena mama ma mi kupić ale sie jeszcze zastanawia czy kupi iphona czy coś innego

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli przeczytałeś wpis, zostaw komentarz. W ten sposób pokazujesz mi, że mam po co pisać i ktoś to czyta. Bardzo dziękuje.