środa, 7 marca 2012

Premiera - New iPad

Apple zaprezentowało następce iPada 2  - New iPad. 


Pierwszą i najważniejszą cechą nowego produktu jest kolejna odsłona ekranu Retina, o rekordowej ilości pikseli ( ponad 3,1 mln pikseli, gęstość pikseli na cal - 264 ) i rozdzielczości 2048 x 1536 px.Kolejnym ważnym aspektem nowej konstrukcji jest nowa kamera iSight. Kamera 5 Mpx umiejscowiona na przodzie konstrukcji obsługuje funkcję FaceTime. Tylna konstrukacja umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD. Obydwie obsługują autofocus i stabilizację obrazu. Konstrukcja posiada ten sam zaawansowany system optyczny, który został zastosowany w iPhone 4S.


Do użytkowania został również oddany nowy procesor, dwurdzeniowy Apple A5X, który jest zmodyfikowaną wersją procesora znanego z iPad'a 2. Musiał on przejść dostosowanie względem nowej, ogromnej rozdzielczości, a przy tym zachował tak samo długi czas pracy na baterii - nadal 10 godzin. Równie ciekawie prezentuje się układ graficzny z czterema rdzeniami. Daje on niesamowite efekty wizualne i płynność w grach i filmach.


Nowa odsłona produktu firmy z Cupertino posiada także ogromne możliwości komunikacji. Najważniejszą innowacją jest wprowadzenie obsługi sieci 4G LTE.  


Aktualizacja: Wiadomo już, że tablet w obecnej formie nie jest przystosowany do odbioru europejskiej sieci 4G. Rozbija się to o pasma częstotliwości - inne są dla USA i Kanady a inne dla standardów europejskich. Nie wiadomo, czy zostanie wydana wersja przystosowana dla rynku europejskiego.

Specyfikacja

Wyświetlacz: 9,7", Retina, LED, matryca IPS
Rozdzielczość ekranu: 2048 x 1536, gęstość pikesli 264 na cal 
Chip: dwurdzeniowy Apple A5X, czterordzeniowy układ graficzny
Łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 (opcja 4G LTE)
Dostępne pojemności: 16, 32, 64 GB
Kamerka: 5 megapikseli, autofokus, wykrywanie twarzy, z przodu kamerka VGA do FaceTime
Nagrywanie wideo: jakość Full HD 1080p przy 30 kl./s, stabilizacja obrazu
Bateria: do 10 godzin na Wi-Fi, do 9 godzin na 4G
Wymiary: 241,2 x 185,7 x 9,4 mm

Waga: 652 g (Wi-Fi), 662 g (Wi-Fi + 4G)


Ciekawostką jest także wydanie nowych wersji aplikacji mobilnych, takich jak GarageBand, iPhoto czy iMovie. Wszystkie zostały odświeżona pod względem interfejsu oraz funkcjonalności. 
Pakiet startowych aplikacji w nowym iPad.
Na zakończenie jedna, miła informacja względem ceny. Ma być ona niezmieniona i wynosić tyle samo co koszt poprzednika, czyli ok. 499 dol. za wersję 16 GB, 599 dol. za 32 GB i 699 dol. za 64 GB. Do tego odpowiednio 629 dol., 729 dol. oraz 829 dol. za wersje 4G. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeżeli przeczytałeś wpis, zostaw komentarz. W ten sposób pokazujesz mi, że mam po co pisać i ktoś to czyta. Bardzo dziękuje.