sobota, 5 maja 2012

Samsung Galaxy S III - premiera i krótki opis

3 maja, w Londynie, Samsung zaprezentował swój flagowy model Galaxy S III. Jest on następcą nadal świetnie sprzedającego się poprzednika - Galaxy S II. Hasłem prowadzącym konferencję jak i również całą kampanię marketingową stał się slogan "Designed for humans and inspired by nature" co na język polski oznacza "Zaprojektowany dla ludzi i zainspirowany przez naturę"Na tę konstrukcję czekał cały świat, jednak czy spełniła ona pokładane w niej nadzieje?
Omówienie konstrukcji

Jednym z obecnie najważniejszych komponentów w konstrukcji smartfona jest jego ekran. Ten w flagowym modelu Samsunga jest jednym z najlepszych w swojej kategorii. Smartfon został wyposażony w 4,8 calowy ekran wykonany w technologii Super Amoled HD, ten sam co w Galaxy Note, o rozdzielczości High-Definition - 1280x720 px - tym samym nie potwierdził pogłosek o Full HD. Nie jest on także w żaden sposób innowacyjny, jak choćby w modelu Galaxy Nexus o delikatnie wygiętym ekranie w kształcie banana, lecz został pokryty ochronną warstwą szkła Gorilla Glass 2.

Kolejnym ważnym aspektem konstrukcji jest jej design oraz wykonanie obudowy. Design smartfona odnosi się do motta głoszonego przez marketing firmy Samsung. Jest on delikatny, subtelny, nawiązujący do natury i jej żywiołów, konkretnie mówiąc wody. Konstrukcja jest ergonomiczna dla dłoni, a jej kąty zostały zaokrąglone, podobnie jak w pierwszym modelu Galaxy S. Producenci odchodzą od designu, który znajdziemy w Galaxy S II. Sama obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego Hyperglaze. Ten styl ma sporo zwolenników oraz przeciwników, z jednej strony mniejsza waga i większa odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, natomiast z drugiej dla niektórych tandetny, plastikowy design oraz brak prestiżu związanego ze szkłem i aluminium. Ramki obejmujące ekran są bardzo cienkie.

Konstrukcja Galxy S III została wyposażona w cztero-rdzeniowy procesor Exynos. Jest on potężną jednostką umożliwiającą płynną rozgrywkę w najświeższe produkcje i konkurującą z rozwiązaniem Nvidii w postaci Tegry 3. Jednakże za generowanie grafiki nadal jest odpowiedzialny przestarzały układ Mali-400MP, który lata swojej świetności ma już dawno za sobą .
Nowa kamera 8 Mpix zamontowana z tyłu urządzenia umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) przy 30 klatkach na sekundę wraz ze stabilizacją obrazu. Natomiast przednia 1,9 Mpix, do prowadzenia wideo konferencji, potrafi przesyłać i nagrywać obraz w HD (720p) także przy 30 klatkach na sekundę. Innymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które zostały wprowadzone do tego modelu, są m.in. natychmiastowa reakcja na dotknięcie spustu aparatu ( funkcja Zero Shutter Lag ) oraz wykonywanie zdjęć podczas kręcenia filmu.


Specyfikacja


  • Procesor: Samsung Exynos 4212 / cztery rdzenie 1,4 Ghz
  • GPU: Mali-400MP
  • Pamięć RAM: 1024 Mb
  • Pamięć masowa: 16, 32, 64 GB / do rozszerzenia przez karty Micro SD (maks. 64GB)
  • Ekran: Super AMOLED HD / 4,8 cala / 1280 x 720p (HD) / Gorilla Glass 2
  • Kamera: 8 Mpix - 1920x1080 (tylna), 1,9 Mpix - 1280x720 (przednia) - obie posiadają lampy flash
  • Łączność: Bluetooth 4.0, WiFi a,b,g,n, DLNA, Hot-Spot
  • System: Android Ice Cream Sandwich 4.0 z nakładką Touch WizOficjalna data rozpoczęcia sprzedaży to 29 maja 2012 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeżeli przeczytałeś wpis, zostaw komentarz. W ten sposób pokazujesz mi, że mam po co pisać i ktoś to czyta. Bardzo dziękuje.