sobota, 22 października 2011

Przegląd tygodnia ...


Przegląd tygodnia …

Tym o to wpisem chciałem zapoczątkować nowy cykl publikacji, mający na celu przybliżenie jednych z ważniejszych wydarzeń w świecie IT w okolicach minionego tygodnia.

Oprogramowanie

Ubuntu 11.10 – (r)ewolucja najpopularniejszej dystrybucji Linuxa
Najpopularniejsza dystrybucja Linux doczekała się nowej wersji. Choć nie jest już tak rewolucyjna, wprowadza duża ilość ulepszeń. Zapraszam do lektury artykułu na dobreprogramy.pl

Nowy wygląd i funkcjonalność narzędzi Google
Google, w krótkich odstępach czasu, rozbudowywało i upraszczało wiele swoich narzędzi takich jak Gmail, Google Documents czy czytnik RSS Reader. Zmiany nie tyczą się tylko wyglądu, ale także funkcjonalności i wygody dostosowania okna, w którym się aktualnie pracuje. Zmiany na celu poprawienie komfortu i produktywności poczty Gmail ilustruje ten o to film
Google Documents (a szczególnie edytor prezentacji) również doczekał się modernizacji

Android Lodowa Kanapka (Ice Cream Sandwich) – co włożono do kanapki ?
Z uwagi na obszerność tematu post zostanie nadany w osobnym wpisie. Jednak aby zaspokoić głód wiedzy przygotowano taką o to prezentację najważniejszych zmian i funkcji w Androidzie 4.0.

Libre Office także dla urządzeń mobilnych?
The Document Foundation, organizacja zajmująca się rozwojem pakietu aplikacji Libre Office, zapowiedziała wprowadzenie swojego pakietu na rynek systemów mobilnych i do sieci internetowej. Pakiet-aplikacja miałaby się znaleźć na takich platformach jak Android czy iOS. Zapowiedziano również uruchomienie pakietu w internecie, na wzór takich gigantów jak Google – Google Docs, czy Microsoft-Sky Drive i Office 365. Bez potrzeby instalowania aplikacji będzie można stworzyć dokument w przeglądarce na smartfonie, komputerze lub tablecie.

Windows 7 już pokonał XP?
Oficjalne logo Windows 7. Czy system będzie sukcesem?Zgodnie z zapowiedziami i wyliczeniami dziecko firmy z Redmond, czyli Windows 7, zostanie zainstalowany do końca bieżącego roku na 42 % wszystkich komputerów na świecie i już nieznacznie przegonił mający ostatnio swoją 10 rocznice system Windows XP. Jako pierwszy system Siódemka pobiła xp’eka. Wzrost popularności tego systemu jest wiązany z niepochlebnie ocenianym Windows Vista. Jako jego następca zatarł za sobą niemiłe wrażenia związane z problemami swojego poprzednika. Brak odpowiednich sterowników, irytujące powiadomienia i kilka większych braków spowodowały, iż osoby korzystające z Windows Vista szybko przesiadły się na Siódemkę lub pozostały przy dziesięciolatku. Myślę, że niechęć do Visty była spowodowana przez zbyt słabe podzespoły umieszczone w komputerach w czasie jego premiery, stąd też opinie, że Vista jest wolna i zawiesza komputer. A inne niedogodności można wyłączyć. Zdania na ten temat są podzielone.

Sprzęt …

Samsung Focus S i Focus Flash - dwa nowe smartfony z Windows Phone
Samsung próbując spopularyzować nowy system Microsoft'u wypuścił na rynek dwa smartfony z następcą Windows Phone 7 -  Windows Phone 7.5. Oba telefony mają zamontowany ten sam procesor Qualcomm Snapdragon, taktowany zegarem 1,4  Ghz. Posiadają 1 Gb pamięci RAM, dwie kamery - przednia do wideorozmów, tylna o matrycy 8 Mpix - w Focus S, i 5 Mpix - Focus Flash. Pierwszy z telefonów ma ekran pojemnościowy Super AMOLED o przekątnej 4,3 cala i o rozdzielczości 800 px x 480 px. Jego obudowa ma mieć 8,55 mm grubości. Nie zabraknie WiFi w standardach B,G,N, Bluetooh 3.0 - Focus S i 2.1 - Focus Flash. Focus Flash będzie mieć ekran o przekątnej 3,7 cala.
Smartfony w sklepach pojawią się jeszcze przed końcem roku.

Motorola RAZR – ultra cienki twardziel

Motorola prezentując model RAZR bardzo wysoko podnosi poprzeczkę w walce o miano najcieńszego smartfona. Obudowa o grubości 7,1 mm naprawdę robi wrażeń. Więcej informacji w artykule na Dziennik Internautów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeżeli przeczytałeś wpis, zostaw komentarz. W ten sposób pokazujesz mi, że mam po co pisać i ktoś to czyta. Bardzo dziękuje.